Ogłoszenia parafialne 31.08.2014

„Niech Ojciec naszego Pana Jezusa Chrystusa przeniknie nasze serca swoim światłem,
abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania.”
(Ef 1,17-18)

22. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.30 dokona się kanoniczne objęcie Parafii przez nowo mianowanego Proboszcza, Ks. mgra Józefa Gubałę. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy.

2. Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostaną odprawione:

• w poniedziałek 1 września:

godz. 8.00 dla Zespołu Szkół nr 1 z ul. Blachnickiego oraz dla SP. nr 3 z ul. Topolowej

godz.11.50 dla VIII Liceum Ogólnokształcącego

• we wtorek 2 września godz. 8.00 dla Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Gimnazjum „Inspiracja”.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy;
– w środę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
– w tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca; w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań i powołanych do służby Bożej; w piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00; spowiedź rano – podczas Mszy św. i po południu od godz.17.00 do 18.30; odwiedziny chorych od godz. 8.30; w sobotę po wieczornej Mszy św. modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone.

4. Już 7 września serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na niedzielną Mszę św. o godz. 11.30, która ma pomóc naszym najmłodszym parafianom przeżywać niedzielne spotkanie z Bogiem we wspólnocie Kościoła Chrystusowego.

5. Zachęcamy do wsparcia funduszu „na zaszyty” dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej z terenu naszej parafii. Specjalna puszka przeznaczona na te ofiary jest wystawiona przy ołtarzu Serca Jezusowego. Pomoc jest wydawana w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania za okazaniem paragonu z zakupu książek i zeszytów.

6. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Wszystkich, którzy mogą wspomóc materialnie dzieło zabezpieczenia naszego kościoła, prosimy o składanie ofiar na tacę w opisanych kopertach. Za wszelką pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać!

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest również do zabrania biuletyn parafialny Nasza Przyjaźń na wrzesień.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+ Marian SZTOKAŁO

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli i obfitych łask Bożych w nowym roku szkolnym
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia