Ogłoszenia parafialne 7.09.2014

„W Chrystusie Bóg pojednał świat ze sobą, nam zaś przekazał słowo jednania.”
(2 Kor 5,19)

23. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś I niedziela m-ca. Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. z godz. 8.00, nieszpory o godz. 18.30. O godz. 13.00 Msza św. jubileuszowa z okazji 100-lecia posługi w naszej parafii Sióstr Serafitek, połączona z dziękczynieniem za dar beatyfikacji Matki Małgorzaty Szewczyk. Mszy św. przewodniczył będzie Ks. Biskup Jan Zając.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– jutro przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny;
– we wtorek wspomnienie naszej parafianki, bł. Anieli Salawy, dziewicy;
– w sobotę, 13 września, wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; tego dnia serdecznie zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.

3. Spotkanie formacyjne Zespołu Charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną zaangażować się w pomoc potrzebującym. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. wieczorną o godz. 18.00.

4. Uroczyste pożegnanie ks. dra Tadeusza Noska, z podziękowaniem za pełnienie przez niego przez ostatnie 6 lat posługi proboszcza w naszej parafii, odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13.00, uświetnionej obecnością chóru z Berlina.

5. Już dziś informujemy, że w trzecią niedzielę września (21 IX) odbędzie się pierwsze spotkanie przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30. Serdecznie zapraszamy młodzież gimnazjalną z klas I, II, III, która pragnie przyjąć Dar Ducha Świętego w naszej wspólnocie parafialnej.

6. Dzisiejsza ofiara na tacę jest przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z pracami konserwatorskimi w naszym kościele. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
Komunikat dotyczący remontu można znaleźć we wrześniowym biuletynie Nasza Przyjaźń.

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia