Ogłoszenia parafialne 21.09.2014

„Otwórz, Panie nasze serca, abyśmy uważnie słuchali słów Syna Twojego.”
(Dz 16,14b)

25. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przypominamy, że dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9.30 młodzież gimnazjalna klas 1 – 3 rozpoczyna cykl spotkań katechetycznych przygotowujących do Sakramentu Bierzmowania w naszym kościele parafialnym.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy;
– we wtorek wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika;
– w czwartek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera;
– w sobotę wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera.

3. W najbliższą niedzielę 28 września w kościele parafialnym św. Mikołaja przy ulicy Kopernika 9 odbędzie się kiermasz książek używanych. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najbiedniejszym Parafianom (zakup leków i opału na nadchodzącą zimę). Termin nie jest przypadkowy. Wypada tuż po wspomnieniu św. Wincentego a Paulo – Patrona Dzieł Miłosierdzia. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do ofiarności.

4. Od zeszłego tygodnia członkowie wspólnoty neokatechumenalnej, działającej przy Parafii św. Mikołaja, odwiedzają nasze domy – chodząc od drzwi do drzwi, by głosić zbawcze orędzie chrześcijańskie i dzielić się swoim doświadczeniem wiary. Informujemy, że osoby te mają przy sobie dokument z pieczęcią parafii i podpisem Ks. Proboszcza. Zachęcamy wszystkich, aby bez lęku przyjęli to pokorne głoszenie.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że wciąż jeszcze można skorzystać z funduszu na zeszyty. Pomoc wydawana jest w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania za okazaniem paragonu z zakupu książek i zeszytów.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Niedziela publikuje artykuł dotyczący cudownego uzdrowienia za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W Gościu Niedzielnym można przeczytać o wizycie papieża Franciszka w Albanii – kraju, w którym okres komunizmu przeżyło zaledwie 33 księży. Ponadto znajdziemy tam odpowiedź na pytanie, co musi zrobić islam, żeby przestał być tak złowrogi i krwawy.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Stanisława PŁOSKOŃ
+ Stanisława CZERNICHOWSKA
+ Danuta DATA
+ Izabela MIKOŁASZEK
+Eliza KRAJEWSKA
+Ryszard PAŁKA

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia