Coraz piękniejsza…

Z radością chcemy poinformować, że dobiegł końca kolejny etap prac konserwatorskich w naszej świątyni, które przywracają jej utracony blask. Tym razem zajęto się odnowieniem południowej części nawy głównej. Wykonano retusze i rekonstrukcje warstwy malarskiej i złoceń. Światło dzienne ujrzały znów prześlicznie odnowione neorenesansowe polichromie. Zakończono konserwację techniczną ścian, gzymsów, pilastrów i arkad. Wymieniono przewody instalacji elektrycznej. Choć prace te są niezwykle kosztowne i bez pomocy Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków Krakowa nie zdołalibyśmy podjąć się ich, to jednak w efekcie nasz kościół może być prawdziwą perłą w zabytkowej tkance Krakowa, mającym wiele do opowiedzenia świadkiem dziejów miasta od samych jego początków…

Dzięki życzliwości i ofiarności naszych parafian i darczyńców możemy się cieszyć widokiem piękniejącej nam świątyni!