Ogłoszenia parafialne 28.09.2014

„Moje owce słuchają mojego głosu, Ja znam je, a one idą za Mną.”
(J 10,27)

26. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przypominamy, że w ubiegłą niedzielę rozpoczęliśmy cykl spotkań katechetycznych przygotowujących do Sakramentu Bierzmowania w naszym kościele parafialnym. Młodzież gimnazjalną zapraszamy na cotygodniową Mszę świętą i spotkanie w każdą niedzielę o godz. 9.30.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada święto Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
– we wtorek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
– w środę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; Siostry Karmelitanki z klasztoru przy ulicy Kopernika 44 zapraszają na uroczyste Msze św. o godz. 6.30 i 17.00;
– w czwartek przypada wspomnienie Św. Aniołów Stróżów; z racji I czwartku miesiąca po wieczornej Mszy św. modlitwy w intencji kapłanów oraz nabożeństwo do Przenajdroższej Krwi Chrystusa;
– w piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; spowiedź pierwszo-piątkowa rano podczas Mszy świętych i dodatkowo od godz. 16.30; odwiedziny chorych od godz. 8.30;
– w sobotę we wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, po wieczornej Mszy św. modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone;
– w przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.

3. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc październik, który jest poświęcony Matce Bożej Królowej Różańca Świętego. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych odprawianych przed Mszą św. wieczorną: w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 18.30. Pierwsze nabożeństwo różańcowe już w najbliższą środę, natomiast w przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe z procesją wokół kościoła wyjątkowo o godz. 18.00.

4. Pierwsze powakacyjne spotkanie połączone z przywitaniem nowego Ks. Proboszcza w gronie Seniorów odbędzie się w czwartek 2 października o godz. 16.00 w sali kolumnowej na wikarówce. Temat: „Różaniec Seniora umocnieniem w wierze Parafii i Ojczyzny”. Zaprasza opiekun, Ks. Prałat Antoni Sołtysik.

5. Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Akademii Ignatianum (ul. Kopernika 26) przyjmuje zapisy na studia z nowym programem. Studia są przeznaczone dla osób dorosłych (50+), zainteresowanych tematyką: CZŁOWIEK-KULTURA-RELIGIA-SPOŁECZEŃSTWO-DYLEMATY CODZIENNOŚCI. Wykłady odbywają się we wtorki od godz. 15.30. Inauguracja roku 14 października.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Zgodnie z zapowiedzią dziś przed kościołem odbywa się kiermasz książek, z którego całkowity dochód przeznaczony jest na pomoc najbiedniejszym Parafianom. Jesteśmy wspólnotą św. Mikołaja i dziś wszyscy możemy się wzajemnie obdarować. Każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie na długie, jesienne wieczory. Książki celowo nie zostały wycenione. Prosimy o składanie dobrowolnych ofiar do wystawionej puszki.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Teresa GRABOWSKA

Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia