Ogłoszenia parafialne 12.10.2014

„Niech Ojciec naszego Pana Jezusa Chrystusa, przeniknie nasze serca swoim światłem,
abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja waszego powołania.”
(Ef 1,17-18)

28. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Z kalendarza liturgicznego:
– W poniedziałek przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Tego dnia zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się o godz. 18.00 Mszą św. koncelebrowaną w intencji naszych ofiarodawców oraz ks. dra Edwarda Pasteczki, obchodzącego swoje imieniny. Solenizantowi składamy najlepsze życzenia i polecamy Go pamięci modlitewnej wiernych. Z uwagi na Nabożeństwo Fatimskie w poniedziałek wyjątkowo nie będzie nabożeństwa różańcowego przed Mszą św.
– W środę przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Siostry Karmelitanki zapraszają do kościoła przy ul. Kopernika 44 na Msze św. o godz. 6.30 i 16.00. W naszym kościele z racji III środy miesiąca po wieczornej Mszy św. modlitwy o beatyfikację Sł. B. Hanny Chrzanowskiej.
– W czwartek przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
– W piątek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
– W sobotę święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia.

2. Kolejne spotkanie formacyjne Zespołu Charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną zaangażować się w pomoc potrzebującym. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. wieczorną o godz. 18.00.

3. Trwa miesiąc październik. Serdecznie zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową. Nabożeństwa odbywają się w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.30.

4. Zbliża się listopad i Uroczystość Wszystkich Świętych; błogosławiony czas modlitwy za zmarłych. Tradycyjne ofiary na tzw. wypominki „jednorazowe” i „roczne” w naszym kościele parafialnym będą przyjmowane w tygodniu – w kancelarii w godzinach urzędowania, oraz u księży po Mszach Świętych w zakrystii.

5. Dzisiejsza ofiara na tacę z racji drugiej niedzieli miesiąca jest przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z pracami renowacyjnymi w naszym kościele. Dziś także z uwagi na obchody XIV Dnia Papieskiego przeprowadzana jest zbiórka na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera finansowo edukację zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać! Natomiast w przyszłą niedzielę, tzw. misyjną będziemy gościć wśród nas księdza salezjanina z wolontariuszami współpracującymi z dziełem misyjnym duchowych synów i córek św. Jana Bosko.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Ewa LISOWSKA
+ Zofia WILK
+ Elżbieta WARCHAŁ
+ Ilona MRÓZ
+ Józef KULIŚ
+ Marek GIERCZYŃSKI
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia