Ogłoszenia parafialne 19.10.2014

„Oddajcie cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga.”
(Mt 22,21)

29. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. Z tej okazji gościmy w naszej wspólnocie parafialnej wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Podzielą się oni z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszach Św. będzie możliwość złożenia ofiary na zakup materiałów edukacyjnych dla szkół w wioskach w Czadzie, a także zakupów w sklepiku misyjnym.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa;
– we wtorek wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa;
– w środę wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża;
– w przyszłą niedzielę rocznica poświęcenia kościoła własnego. Z tej okazji będziemy gościć ks. Jacka Piszczka, który wygłosi Słowo Boże. Ofiary złożone tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na budowę kościoła św. Jacka w Krakowie.

3. Trwa miesiąc październik. Serdecznie zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową. Nabożeństwa odbywają się w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.30.

4. Przypominamy, że w miesiącu październiku, ze względu na nabożeństwa różańcowe kancelaria parafialna popołudniu czynna jest do godz. 17.00

5. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia (zebraliśmy 1068 złotych i dodatkowo w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP OO. Karmelitów Bosych – 1050 zł). Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami przekazanymi w kancelarii, przelanymi na konto parafii a także złożonymi na tacę w niedzielę inwestycyjną wsparły renowację naszego kościoła. Bóg zapłać!

6. Zbliża się listopad i Uroczystość Wszystkich Świętych; błogosławiony czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Tradycyjne ofiary na tzw. wypominki „jednorazowe” i „roczne” w naszym kościele parafialnym są przyjmowane w tygodniu w kancelarii parafialnej a także w zakrystii przez księży po Mszach świętych.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

8. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu letniego na zimowy.

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia