Ogłoszenia parafialne 16.11.2014

„Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwał będę. Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity.”
(J 15, 4. 5b)

33. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
– we wtorek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki młodzieży żeńskiej KSM;
– w środę wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy; po Mszy świętej wieczornej będziemy się modlić o beatyfikację Sł. Bożej Hanny Chrzanowskiej. Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich.
– w czwartek przypada wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;
– w piątek wspomnienie Ofiarowania Najśw. Maryi Panny;
– w sobotę wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;
– w przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zarazem święto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej.

2. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej a także te złożone do puszek w ubiegłą niedzielę z myślą o Kościele Prześladowanym w Syrii. Zebraliśmy wspólnie 780 złotych. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami przelanymi na konto parafii, złożonymi w kancelarii oraz na tacę w niedzielę inwestycyjną wsparły renowację naszego zabytkowego kościoła. Dziś w odpowiedzi na prośbę biskupów prosimy o wsparcie dla Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Ofiary na ich organizację można składać do puszki wystawionej w kościele. Bóg zapłać!

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Janina DZIERWA

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia