Ogłoszenia parafialne 23.11.2014

„Błogosławiony, który przybywa w imię Pańskie; błogosławione Jego królestwo, które nadchodzi.”
(Por. Mk 11, 10)

34. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tradycji duszpasterskiej Kościoła w Polsce i naszej Archidiecezji jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i odnowieniem aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.
2. W najbliższy czwartek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością odpustową ku czci św. Mikołaja, biskupa. Będzie ona odprawiana po wieczornych Mszach świętych.
3. W przyszłą niedzielę początek Adwentu – czasu radosnego oczekiwania na przychodzącego Chrystusa Pana w Tajemnicy Jego Narodzenia. Już dziś zachęcamy do udziału w roratach, które będą się odbywać w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano i dodatkowo dla dzieci o godz. 18.00 w poniedziałek, środę i piątek.
4. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, również te złożone w ubiegłą niedzielę do puszki na organizację Światowych Dni Młodzieży. Zebraliśmy 790 złotych. Bóg zapłać!
Wzorem lat ubiegłych zwracamy się z prośbą o włączenie się w przedświąteczną akcję zbierania trwałych i nieprzeterminowanych produktów żywnościowych dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej z terenu naszej parafii. Specjalny kosz będzie wystawiony w kościele od pierwszej niedzieli Adwentu.
5. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie można nabyć książkę o biskupie Albinie Małysiaku pt.: „Z pastorałem i humorem” oraz film „Z wiarą na głęboką wodę”. Będziemy także gościć autorów książki i filmu, którzy podzielą się swoim świadectwem o tej wyjątkowej postaci Kościoła krakowskiego.
6. Dzisiaj po Mszach świętych (od godz. 9.30) wolontariusze ze Stowarzyszenia „Ogród Grzegórzki” zbierają podpisy pod prośbą do Prezydenta Miasta Krakowa o przedłużenie terminów składania wniosków dotyczących zagospodarowania przestrzennego naszej Dzielnicy Grzegórzki.
7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Krystyna ŚWIDERSKA

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
dla solenizantów nadchodzącego tygodnia