Ogłoszenia parafialne 30.11.2014

„Okaż nam, Panie, łaskę swoją, i daj nam swoje zbawienie!”
(Ps 85,8)

I N I E D Z I E L A  A D W E N T U

1. Dziś zgodnie z zapowiedzią gościmy autorów filmu i książki o biskupie Albinie Małysiaku, którzy podzielą się z nami swoim świadectwem o tej wyjątkowej postaci Kościoła krakowskiego.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w środę będziemy obchodzić wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;
– w tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, piątek i I sobota miesiąca: w czwartek po wieczornej Mszy św. modlitwy w intencji kapłanów oraz nabożeństwo do Przenajdroższej Krwi Chrystusa;
w piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00, spotkanie dla młodzieży klas I i II gimnazjum, przygotowującej się do bierzmowania po Mszy św. o godz. 18.00; spowiedź rano podczas Mszy świętych i dodatkowo od godz. 16.30; prosimy o skorzystanie z tej możliwości, żeby dobrze przygotować się do uroczystości odpustowej;
– w sobotę przypada wspomnienie św. Mikołaja, patrona naszej Wspólnoty Parafialnej. Zapraszamy na Msze święte odpustowe o godz. 6.30 (Roraty), 7.15 oraz 18.00 (suma odpustowa).

3. Zachęcamy do udziału w roratach, które będą się odbywać w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano i dodatkowo dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00.

4. Dzieci z klasy III przygotowujące się do I Komunii świętej zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 18.00 i krótkie spotkanie:
– uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 z ul. Topolowej w środę 3 grudnia;
– uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 z ul. Blachnickiego w piątek 5 grudnia.
Prosimy, żeby każde dziecko miało ze sobą łańcuszek i medalik, które zostaną poświęcone.

5. Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek 2 grudnia po Mszy św. wieczornej.

6. Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w najbliższy czwartek, 4 grudnia, o godz. 16.00 w salce katechetycznej na wikarówce. Tym razem prelekcję zatytułowaną „Nadzieja na każdym etapie życia”, wygłosi s. dr hab. Margatita Sondej.

7. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00, natomiast po Mszy św. o godz.. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Światowych Dni Młodzieży.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Jest także do zabrania biuletyn parafialny Nasza Przyjaźń na grudzień.

9. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Z uwagi na coraz trudniejszą sytuację materialną wielu naszych parafian, prosimy o włączenie się w przedświąteczną akcję zbierania trwałych i nieprzeterminowanych produktów żywnościowych. Specjalny kosz jest już wystawiony w kościele.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Maria OSETOWSKA – KOMARZEWSKA
+ Krzysztof KOTABA
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…
Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia