Ogłoszenia parafialne 21.12.2014

„Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa.”
(Łk 1,38)

4. N I E D Z I E L A A D W E N T U

1. Kończy się okres adwentu. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze tego nie uczynili, do dobrego przygotowania do Świąt poprzez sakrament pokuty. Możliwość spowiedzi do wtorku podczas wszystkich Mszy świętych, a także w poranek wigilijny od godz. 6.30 do 11.30.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy uroczyście celebrować:
– w środę – Wigilię Świąt Narodzenia Pańskiego;
Msze św. będą sprawowane tylko rano o godz. 6.30 i 7.15. Zachęcamy do właściwego przeżywania wieczoru wigilijnego i Świąt Bożego Narodzenia oraz do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych: dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy i śpiewu kolęd. W kościele został wyłożony obrzęd wieczerzy wigilijnej. Prosimy zabrać go ze sobą do domów.
O godz. 24.00 zapraszamy na tradycyjną Pasterkę, której przewodniczyć będzie J.E. Ks. Bp Grzegorz Ryś. Składka z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.
– w czwartek- Uroczystość Narodzenia Pańskiego;
– w piątek – święto św. Szczepana, męczennika;
W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zarówno w pierwszy, jak i w drugi dzień Świąt, Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego.
– w sobotę – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Podczas wieczornej Mszy św. błogosławieństwo wina.

3. Ze względu na uroczystości w dniach 24-28 grudnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Zbliża się czas kolędowych odwiedzin duszpasterskich w naszych rodzinach, które w tym roku rozpoczniemy 27 grudnia. Jest to przede wszystkim okazja do wspólnej modlitwy w rodzinnym gronie – w podziękowaniu za otrzymane łaski w minionym roku i przyjęcie Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok. Bardzo prosimy o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą pokropieni zostaną domownicy i nasze mieszkania. Wodę będzie można zabierać z przedsionka naszego kościoła.
Przypominamy, że z racji rozpoczynających się odwiedzin duszpasterskich, księża będą dyżurować w kancelarii tylko we wtorek, czwartek i piątek w godz. 9-11.
5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję naszego parafialnego Caritas, dzieląc się żywnością z potrzebującymi. Jeszcze dzisiaj zespół charytatywny rozprowadza – w południowej nawie kościoła przy Pentaptyku – świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Zofia CIESIELSKA
+ Kazimiera HERZOG
+ Bogusław IWANICKI
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy, aby spotkanie przy wigilijnym stole w gronie rodziny i przyjaciół oraz celebracja Tajemnicy Bożego Narodzenia w liturgii Kościoła, przyczyniły się w każdej i w każdym z nas do wzrostu wiary, nadziei i miłości…