Ogłoszenia parafialne 25-26.12.2014

„Zajaśniał nam dzień święty, pójdźcie narody,
Oddajcie pokłon Panu,
Bo wielka światłość zstąpiła dzisiaj na ziemię.”

„Błogosławiony, który przybywa w imię Pańskie,
Pan jest Bogiem i daje nam światło.”

 

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO i ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA

1. Dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego
O północy Pasterka. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS. Msze święte sprawujemy według porządku niedzielnego o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.30, 15.00 i 19.00. Składka, tzw. denar świętego Piotra lub inaczej „świętopietrze”, jest przekazywana do Watykanu na cele dobroczynne.

2. W piątek święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte odprawione zostaną według porządku niedzielnego. Na ten dzień biskupi polscy udzielili dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Składka przeznaczona jest na UPJPII.

3. W sobotę święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Podczas Mszy świętych błogosławieństwo wina.

4. W sobotę rozpoczynamy kolędowe odwiedziny duszpasterskie. Program wizyt jest już zamieszczony w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej w zakładce ogłoszenia. W kolejnych dniach będzie on aktualizowany. Bardzo prosimy o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą można zabierać z przedsionka kościoła.

5. W najbliższą niedzielę święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej Wolontariat Młodych Gniewnych. Szczegóły na plakatach.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania i zadbali o piękną oprawę świąt. Słowa szczególnego podziękowania kierujemy do służby kościelnej – Pana Organisty, Pana Kościelnego, lektorów, do Pań z Zespołu Charytatywnego za rozprowadzanie świec Caritas i pomoc przy porządkowaniu kościoła. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

Z okazji świąt Narodzenia Pańskiego drogim parafianom i gościom składamy najserdeczniejsze życzenia.
Niech Bóg rozświetla mroki naszej codzienności. Niech oddala od nas ciemności grzechu i napełnia serca miłością, radością i pokojem.
Błogosławionych Świąt!