Ogłoszenia parafialne 04.01.2015

„Chrystus został ogłoszony narodom, znalazł wiarę w świecie, Jemu chwała na wieki.”
(1 Tm 3,16)

2. NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. We wtorek będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego. Przypominamy, że jest to święto obowiązkowe. Msze święte zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Zebrana składka zostanie przeznaczona na misje. Kadzidło będzie można nabyć w zakrystii i przed kościołem. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. Opłatek dla Seniorów, Bractwa św. Anny i Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się w czwartek, 8 stycznia, o godz. 16.00 w sali kolumnowej na wikarówce. Zaprasza opiekun ks. Prałat Antoni Sołtysik.

4. W przyszłą niedzielę odbędą się w naszym kościele Jasełka przygotowane przez katechetkę, s. dr Lucynę Rąpałę. Wystawią je dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 z ul. Blachnickiego podczas Mszy św. o godzinie 11.30.

5. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszych rodzinach. Program wizyt jest zamieszczony w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej. W kolejnych dniach będzie on aktualizowany. Bardzo prosimy o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą można zabierać z przedsionka kościoła. Osoby, które nie otrzymają kartki zawiadamiającej o kolędzie, a chciałyby przyjąć wizytę duszpasterską, proszone są o kontakt z kancelarią parafialną.
Z racji odwiedzin duszpasterskich dyżury księży w kancelarii tylko do południa – we wtorek, czwartek i piątek.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Apelujemy o pomoc w pokryciu kosztów montażu nowego systemu ogrzewania kościoła. Prosimy o składanie ofiar w opisanych kopertach. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać, zapewniając o naszej modlitewnej pamięci.

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia.