Ogłoszenia parafialne 11.01.2015

„Otwarło się niebo i zabrzmiał głos Ojca:
To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie.”
(Mk 9,6)

NIEDZIELA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

Dzisiejsze święto kończy okres Narodzenia Pańskiego, czyli cykl celebracji skupionych wokół tajemnicy Wcielenia (Zwiastowanie, Boże Narodzenie, Objawienie Pańskie), które wspominają początek naszego zbawienia i komunikują nam pierwociny Misterium Paschalnego.

1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.30 odbędą się w naszym kościele Jasełka przygotowane przez katechetkę, s. dr Lucynę Rąpałę. Wystawią je dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 z ulicy Blachnickiego.

2. W nadchodzącym tygodniu:
 we środę odbędzie się pierwsze spotkanie wspólnoty modlitewnej Pustynia w mieście, która zaczyna działać przy naszym kościele. Zainteresowanych odsyłamy do strony internetowej wspólnoty: www.pustyniawmiemiescie.pl
 w sobotę przypada liturgiczne wspomnienie św. Antoniego, opata. Również w sobotę będziemy obchodzić XVIII Dzień Judaizmu, a od przyszłej niedzieli rozpoczniemy w naszej archidiecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan;
 w przyszłą niedzielę 18 stycznia odbędzie się nasz parafialny Opłatek i wspólne kolędowanie. Spotkanie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 15.00. Po niej przejdziemy do sali w piwnicach plebanii. Nasze kolędowanie uświetni rodzinny zespół Jesteśmy, na co dzień działający przy parafii św. Floriana. Niech każdy poczuje się osobiście zaproszony.

3. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszych rodzinach. Program wizyt jest zamieszczony w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą można zabierać z przedsionka kościoła. Osoby, które nie otrzymają kartki zawiadamiającej o kolędzie, a chciałyby przyjąć wizytę duszpasterską, proszone są o kontakt z kancelarią parafialną.
Z racji odwiedzin duszpasterskich dyżury księży w kancelarii tylko do południa – we wtorek, czwartek i piątek.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że dzisiejsza składka z racji niedzieli inwestycyjnej jest przeznaczona na pokrycie kosztów montażu nowego systemu ogrzewania kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać, zapewniając o naszej modlitewnej pamięci.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Barbara OLESIŃSKA
+ Stanisława ŻYLSKA
+ Antoni JASZCZUR
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia