Ogłoszenia parafialne 18.01.2015

Znaleźliśmy Mesjasza, to znaczy Chrystusa,
łaska i prawda przyszły przez Niego.”
(J 1,41.17b)

2. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Przypominamy, że dziś odbędzie się parafialny Opłatek i wspólne kolędowanie. Spotkanie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 15.00. Po niej przejdziemy do sali w piwnicach plebanii. Nasze kolędowanie uświetni rodzinny zespół Jesteśmy. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
Dziś również z racji III niedzieli m-ca zachęcamy do modlitwy za zmarłych wypominanych (o godz. 18.30 nabożeństwo, a o 19.00 Msza św. w ich intencji). Dziś także rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Szczegółowe informacje na temat celebracji ekumenicznych można znaleźć na plakatach w gablocie.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
– w środę – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy (po Mszy świętej wieczornej będziemy się modlić o beatyfikację Sł. Bożej Hanny Chrzanowskiej; bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich);
– w sobotę przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy;
– w przyszłą niedzielę – święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła.

3. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszych rodzinach. Program wizyt jest zamieszczony w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą można zabierać z przedsionka kościoła. Osoby, które nie otrzymają kartki zawiadamiającej o kolędzie, a chciałyby przyjąć wizytę duszpasterską, proszone są o kontakt z kancelarią parafialną.
Z racji odwiedzin duszpasterskich dyżury księży w kancelarii tylko do południa – we wtorek, czwartek i piątek.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów nowego systemu ogrzewania kościoła. Przeznaczenie całej składki i ofiar złożonych w kopertach, pozwoliło spłacić 6.500 zł z ciążących na nas 29.000 zł. Pozostaje nam do uregulowania 22.500 zł. Apelujemy o pomoc do wszystkich, którzy mogą i chcą pomóc, zapewniając o naszej wdzięczności i modlitewnej pamięci.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Danuta MICHAŁOWSKA
+ Adam JAWOROWSKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia