Ogłoszenia parafialne 8.02.2015

” Jezus wziął na siebie nasze słabości i nosił nasze choroby.”
(Mt 8,17)

5. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek przypada wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;
– w środę 11 lutego wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i tzw. błogosławieństwem lurdzkim. Podczas Mszy św. będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Mogą do niego przystąpić nie tylko chorzy, ale także osoby starsze. Warunkiem jest pozostawanie w stanie łaski uświęcającej, stąd możliwość spowiedzi od godz. 17.30. Bardzo prosimy, aby osoby przystępujące do sakramentu namaszczenia przyniosły ze sobą karteczkę z wypisanym imieniem, nazwiskiem i adresem.
– W sobotę przypada święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.

2. Comiesięczne spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek 10 lutego po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii św. w naszej parafii zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. i spotkanie:

– ze Szkoły Podst. nr 3 z ulicy Topolowej we wtorek o godz. 18.00
– ze Szkoły Podst. nr 10 z ulicy Blachnickiego i Prywatnej Szkoły Inspiracja w czwartek o godz. 18.00.
Prosimy, by dzieci zabrały ze sobą świece od chrztu św.

4. Na prośbę Dyrekcji Szkoły Podst. z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Krakowie, mieszczącej się przy ulicy Topolowej 22, informujemy, że są już przyjmowane zapisy do klasy I i Oddziału Przedszkolnego na rok szkolny 2015/2016 codziennie w godzinach 7-14.30. Jednocześnie Dyrekcja Szkoły zaprasza na Dzień Otwarty w czwartek 12 lutego od godz. 16.30.

5. Zachęcamy Parafian do zainteresowania się projektem PKP przewidującym budowę gigantycznej estakady w rejonie ulic Kopernika i Miodowej. Więcej szczegółów w gablocie przed kościołem.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dzisiejsza składka z racji niedzieli inwestycyjnej jest przeznaczona na pokrycie kosztów montażu nowego systemu ogrzewania kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać, zapewniając o naszej modlitewnej pamięci.

7. W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszym kościele zbiórka do puszek na rzecz hospicjum domowego Alma Spei, które pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom, zapewniając im specjalistyczną opiekę medyczną w domu.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Jadwiga KOPTA
+ Zbigniew KUŹMA
+ Władysław SIEŃKO

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia