Ogłoszenia parafialne 15.02.2015

” Jezus głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszelkie choroby wśród ludu.”
(Mt 4,23)

6. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Dziś rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. W ramach 40-godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem dziś po wszystkich Mszach Świętych a także w poniedziałek i wtorek od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Prosimy, żeby każdy znalazł chwilę na adorację. Celem tego nabożeństwa, odprawianego w Kościele od przeszło 400. lat, jest przebłaganie Jezusa ukrytego pod postacią chleba, za zaniedbania i zniewagi, jakich w tej tajemnicy doznaje, za znieważanie Go ciężkimi grzechami.

2. W środę rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. połączone z obrzędem posypania głów popiołem sprawowane będą w naszym kościele o godz. 6.30, 7.15, 17.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Można spożyć tylko jeden posiłek do syta i należy powstrzymać się od pokarmów mięsnych.

3. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
 w Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 18.15;
 w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz. 17.00 (dla dzieci) i po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

4. Na prośbę Dyrekcji Szkoły Podst. nr 10 w Krakowie, mieszczącej się przy ulicy Blachnickiego 1, informujemy, że są już przyjmowane zapisy do klasy pierwszej i zerowej na rok szkolny 2015/2016. Jednocześnie Dyrekcja Szkoły zaprasza na Dzień Otwarty 11 marca o godz. 17.00.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Zgodnie z zapowiedzią dziś odbywa się w naszym kościele zbiórka do puszek na rzecz hospicjum domowego Alma Spei.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Władysława CZECH
+ Zygmunt SKWERES
+ Jerzy SŁOMIŃSKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia
a tym, którzy rozpoczynają ferie, dobrego wypoczynku