Ogłoszenia parafialne 22.02.2015

„Nie samym chlebem żyje człowiek,
lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.”
(Mt 4,4 b)

1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej gościmy wolontariuszy z dzieła Pomocy Św. Ojca Pio z o. dyrektorem Henrykiem Cisowskim, który skieruje do nas Słowo.

2. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu. Jeszcze dziś po Mszach Świętych istnieje możliwość posypania głów popiołem dla osób, które z różnych powodów nie mogły uczestniczyć w liturgii Środy Popielcowej. Chętnych prosimy o podchodzenie do ołtarza po błogosławieństwie.
Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.

3. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
– w Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 18.15;
– w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz. 17.00 (dla dzieci) i po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
Przypominamy, że za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej jak również za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
Dzieci zapraszamy do czynnego udziału w Drodze Krzyżowej, do przechodzenia od stacji do stacji z zapalonymi lampionami za prowadzącym lektorem.

4. Zapraszamy na nieszpory z publicznym wyznaniem wiary braci i sióstr ze wspólnoty neokatechumenalnej w najbliższy wtorek i czwartek po Mszy Św. wieczornej około godz. 18.30.

5. W przyszłą niedzielę przypada dzień poświęcony misjonarzom – tzw. Niedziela Ad Gentes. Kościół w Polsce będzie wspomagał swoich misjonarzy przez modlitwę, post i organizację zbiórki pieniężnej do puszek. Z racji I niedzieli miesiąca po Mszach Św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej poprowadzi ją Wspólnota Pustynia w mieście. Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.

6. Już dziś zapraszamy mężczyzn na rekolekcje wielkopostne, które odbędą się w dniach 2-5 marca w naszym kościele. Szczegóły na plakatach i na naszej nowej stronie internetowej: www.parafiamikolaj-krakow.pl.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej, także te złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz hospicjum domowego Alma Spei. Zebraliśmy na ten cel 5124, 29 zł.
Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary do puszki „Jałmużna postna”. Zachęcamy też do włączenia się w zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszej parafii. Specjalny kosz jest już wystawiony w kościele.

8. Podczas zakończonej wizyty duszpasterskiej dotarły do większości Rodzin naszej wspólnoty parafialnej Foldery Światowych Dni Młodzieży, zawierające DEKLARACJĘ ZAKWATEROWANIA MŁODYCH. Prosimy osoby, które chciałyby przyjąć pielgrzymów u siebie o złożenie deklaracji w zakrystii lub kancelarii do połowy marca.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+ Feliks JEZIERSKI

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
na każdy dzień Wielkiego Postu.