Ogłoszenia parafialne 01.03.2015

„Z obłoku świetlanego odezwał się głos Ojca:
To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie!”
(Mt 17,7)

2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach Św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej poprowadzi ją Wspólnota Pustynia w mieście.
Dziś również przypada Niedziela Ad Gentes. Kościół w Polsce pragnie wspomóc swoich misjonarzy przez modlitwę, post i organizację zbiórki pieniężnej do puszek. Chcemy pamiętać także o bohaterach antykomunistycznego podziemia z racji przypadającego dziś V Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– W środę będziemy obchodzić święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej.
– W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, piątek i I sobota miesiąca.
– W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
– W piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży gimnazjalnej klas I i II po Mszy św. o godz. 18.00; możliwość spowiedzi rano podczas Mszy świętych i po południu od godz. 16.30.
– W sobotę, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 6.30, modlimy się w intencji matek oczekujących potomstwa i nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone.
Odwiedziny chorych w piątek i sobotę od godz. 8.30.

3. Nabożeństwa pasyjne w tym tygodniu:
– Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18.15
– Droga krzyżowa dla dzieci w piątek wyjątkowo około 17.25 (bezpośrednio po Mszy św. z godz. 17.00)
– Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych w piątek około 18.30 i w niedzielę po Mszy św. z godz. 15.00.

4. Zapraszamy mężczyzn na rekolekcje wielkopostne prowadzone przez Przymierze wojowników. Początek jutro o godz. 19.15 w naszym kościele. Szczegóły na plakatach i na naszej nowej stronie internetowej: www.parafiamikolaj-krakow.pl.

5. Kolejne spotkanie Klubu Seniora w najbliższy czwartek 5 marca o godz. 16.00 w sali kolumnowej na wikarówce. Wykład na temat: „Archeologiczne ślady Męki Pańskiej w Jerozolimie” wygłosi ks. prof. Roman Bogacz.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary do puszki „Jałmużna postna”. Zachęcamy też do włączenia się w zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszej parafii. Specjalny kosz jest już wystawiony w kościele.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Antonina PLUCIŃSKA
+Anna LINDNER – BOLEK
+Jan UFIR

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
na każdy dzień Wielkiego Postu