Ogłoszenia parafialne 8.03.2015

„Tak bowiem Bóg umiłował świat, że dał Syna swego Jednorodzonego,
każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne.”
(J 3,16)

3. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiejsza składka z racji II niedzieli miesiąca tzw. inwestycyjnej, przeznaczona jest na bieżące prace remontowe. Wciąż jeszcze nie spłaciliśmy kosztów montażu nowego ogrzewania. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Nabożeństwa pasyjne w tym tygodniu:
– jeszcze dziś zapraszamy na Drogę krzyżową po Mszy św. o godz. 15.00 i na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 18.15
– Droga krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 17.00
– Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych w piątek około 18.30.

2. Dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej nr 10 z ul. Ks. Blachnickiego, przygotowujące się do I Komunii św. w naszej parafii, zapraszamy wraz z rodzicami na nabożeństwo w piątek 13 marca na godz. 17.00. Po Mszy św. krótkie spotkanie.

3. Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek, 10 marca, po Mszy św. wieczornej.

4. Zapraszamy na nieszpory z publicznym wyznaniem wiary braci i sióstr ze wspólnoty neokatechumenalnej w najbliższy wtorek i czwartek po Mszy Św. wieczornej około godz. 18.30.

5. Rekolekcje parafialne rozpoczniemy w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach świętych. Wygłoszą je dla nas ks. Mateusz Hosaja i o. Bartymeusz Kędzior. Szczegóły na plakatach.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary do puszki „Jałmużna postna”. Zachęcamy też do włączenia się w zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszej parafii. Specjalny kosz jest wystawiony w kościele.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Jest jeszcze do zabrania marcowy biuletyn parafialny Nasza Przyjaźń.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Janina MRÓZ
+Kazimiera BURY
+Janusz TWARDOWSKI
+Tomasz CZAPLIŃSKI
+Kazimierz GIBADŁO

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
na każdy dzień Wielkiego Postu