Ogłoszenia parafialne 22.03.2015

„Kto by chciał Mi służyć, niech idzie na Mną,
a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa.”
(J 12, 26)

5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś odbędzie się Akademicka Droga Krzyżowa ulicami Krakowa, pod hasłem „Jest gorszy smog”. Hasło nawiązuje do problemu nieczystości. Młodzi będą prosić Boga o wyzwolenie naszego miasta ze smogu nieczystości, który zatruwa piękno ludzkiego ciała, spojrzenia, słowa. Początek jak zwykle o godz. 20.30 przy Kolegiacie Św. Anny. Akademicy krakowscy będą nieśli znajdującą się w naszym kościele wierną kopię Krzyża Światowych Dni Młodzieży. Wokół tego samego Krzyża zgromadzą się w naszym kościele uczestnicy XIII Forum Młodych w najbliższy piątek 27 marca o godz. 19.30 na Drodze Krzyżowej i celebracji Mszy św. rozpoczynającej trzydniowe spotkania młodych.

2. W najbliższą środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji. Ulotki z tekstem przyrzeczenia oraz z codzienną modlitwą są rozłożone w kościele. Wypełnione prosimy przynieść w środę na wieczorną Mszę świętą.

3. Nabożeństwa pasyjne w tym tygodniu:
– jeszcze dziś zapraszamy na Drogę krzyżową po Mszy św. o godz. 15.00 i na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 18.15
– Droga krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 17.00
– Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych w piątek około 18.30.

4. Dzieci z klasy III Prywatnej Szkoły „Inspiracja”, przygotowujące się do I Komunii św. w naszej parafii, zapraszamy wraz z rodzicami na nabożeństwo w piątek 27 marca na godz. 17.00. Po Mszy św. krótkie spotkanie.

5. Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w najbliższą sobotę 28 marca. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

6. W tym roku zrodziła się nowa inicjatywa. Pragniemy zorganizować śniadanie wielkanocne dla Parafian, którzy z różnych powodów spędzą nadchodzące święta bez rodziny. Wielkanoc to czas radości. Radości, która rodzi się we wspólnocie. Nikt nie powinien czuć się opuszczony. Prosimy o zgłoszenia do piątku włącznie w kancelarii parafialnej lub jeszcze dziś w zakrystii. Prosimy także o pomoc w dotarciu do osób, którym wspólne śniadanie mogłoby sprawić radość.

7. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Święcenie palm podczas każdej Mszy świętej. W tym roku przejdziemy w uroczystej procesji z palmami wokół kościoła. Początek o godz. 11.00. Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie palm, który tradycyjnie odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 11.30.

8. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. W kościele jest wystawiona puszka z przeznaczeniem na „Jałmużnę postną” a także na kwiaty do „Bożego Grobu”. Trwa również zbiórka żywności dla potrzebujących. Od dzisiaj Zespół Charytatywny rozprowadza tradycyjne baranki oraz paschaliki Caritas. Można również nabyć palmy wielkanocne, z których dochód przeznaczymy na zakup żywności dla Parafian w potrzebie. Osoby potrzebujące informujemy, że dary będą wydawane w Wielki Poniedziałek w godzinach 11-14 w naszym punkcie Caritas.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Helena KACZOR
+Maria NATKANIEC
+Andrzej ROZMUS
+Andrzej KOWAL

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów w piątym tygodniu Wielkiego Postu