Ogłoszenia parafialne 12.04.2015

„Uwierzyłeś Tomaszu, bo Mnie ujrzałeś;
błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.”
(J 20,29)

2. NIEDZIELA WIELKANOCNA
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dzisiejsza składka z racji II niedzieli miesiąca tzw. inwestycyjnej, przeznaczona jest na bieżące prace remontowe.

1. Dziś po Mszach Świętych nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Dziś również rozpoczyna się 71. Tydzień Miłosierdzia – szczególny czas głoszenia, propagowania i świadczenia miłosierdzia chrześcijańskiego. Pomoc potrzebującym jest sprawą nas wszystkich. Zachęcamy do włączenia się w prace Parafialnego Zespołu Charytatywnego. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek 14 kwietnia bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
W sobotę 18 kwietnia będzie możliwość zwiedzenia Dzieła Pomocy Świętego Ojca Pio. Pracownicy oraz wolontariusze Dzieła serdecznie zapraszają między godziną 10.00 a 12.00 do budynków przy ul. Smoleńsk 4 oraz przy ul. Loretańskiej 11. To okazja, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o pomocy świadczonej w Krakowie najuboższym.

2. W najbliższą środę po Mszy świętej wieczornej będziemy modlić się o beatyfikację Sł. Bożej Hanny Chrzanowskiej; bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich.

3. W piątek, 17 kwietnia, przypadają imieniny naszego wikariusza, księdza Roberta Majki. Polecamy go życzliwej pamięci modlitewnej Parafian. Msza święta w intencji solenizanta od Wspólnoty Żywego Różańca zostanie odprawiona w piątek o godzinie 18.00.

4. Już od jutra nasi Parafianie będą mogli skorzystać z darmowej porady prawnej. Dyżury będą się odbywać w poniedziałki w godz. 16-18 w kancelarii parafialnej po wcześniejszym umówieniu. Zgłoszenia przyjmujemy pod naszym numerem telefonu 12 431 22 77 w godzinach urzędowania kancelarii.

5. Pragniemy poinformować, że w poniedziałek rozpoczynamy kolejny etap prac konserwatorskich we wnętrzu naszego kościoła. Tym razem przystępujemy do odnowienia nawy środkowej. W związku z tym w tygodniu wejście główne do kościoła będzie zamknięte. Prosimy o korzystanie z drzwi od strony zakrystii. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy, prosząc o wyrozumiałość i zaangażowanie.
Prace możemy wznowić dzięki dotacji ze Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa. Jak zawsze niezbędny jest wkład własny parafii, stąd nasze gorące podziękowanie za wszelkie ofiary składane na tacę, osobiście w kancelarii lub przelewem na konto bankowe.
Naszych dobrodziejów i ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Janina CZARNIK
+Aniela OWCZAREK
+Franciszek BARAŃSKI
+Marian KOWALCZYK
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia.