Ogłoszenia parafialne 19.04.2015

„Panie Jezu, daj nam zrozumieć Pisma, niech pała nasze serce, gdy do nas mówisz.”
(Łk 24,32)

3. NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś w naszej wspólnocie parafialnej gościmy księży wyznania grekokatolickiego z Ukrainy, którzy po Mszach świętych przeprowadzą kwestę do puszek.

1. Z kalendarza liturgicznego:

  • w czwartek przypada uroczystość św. Wojciecha BM
  • w piątek święto św. Marka Ewangelisty
  • w przyszłą niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

2. Przypominamy, że nasi Parafianie mogą korzystać z darmowej porady prawnej. Dyżury odbywają się w poniedziałki w godz. 16-18 w kancelarii parafialnej po wcześniejszym umówieniu. Zgłoszenia przyjmujemy pod naszym numerem telefonu 12 431 22 77,
w godzinach urzędowania kancelarii.

3. Dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii św. w naszej parafii zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. o godzinie 18.00:

  • ze Szkoły Podst. nr 10 z ulicy Blachnickiego w najbliższy poniedziałek
  • z Prywatnej Szkoły Inspiracja we wtorek
  • ze Szkoły Podst. nr 3 z ulicy Topolowej w czwartek.

4. Rozpoczęły się prace konserwatorskie we wnętrzu naszego kościoła. W tygodniu wejście główne do kościoła pozostaje zamknięte. Prosimy o korzystanie z drzwi od strony zakrystii. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy, prosząc o wyrozumiałość.

5. W związku z planowaną budową estakady, zaniepokojeni mieszkańcy kamienic usytuowanych wzdłuż nasypu kolejowego proszą o udzielenie im wsparcia w akcji protestacyjnej. Podpisy można składać w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Więcej informacji można znaleźć w gablocie przed kościołem.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami złożonymi w kancelarii, przelanymi na konto parafii a także złożonymi na tacę w niedzielę inwestycyjną wsparły renowację naszego kościoła. Bóg zapłać!

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
+ Władysława GOŁDA
Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia.