Ogłoszenia parafialne 3.05.2015

„Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę. Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity..”
(J 15, 4.5b)

5. NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś przypada I niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym dziś o godz. 18.30 a w tygodniu po Mszy św. wieczornej, około godz. 18.30.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa;
– we wtorek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera;
– w środę święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba;
– w czwartek z racji I czwartku miesiąca po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych;
– w piątek będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława BM, patrona ks. kard. Stanisława Dziwisza, którego polecamy modlitwom wiernych. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Najbliższe spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się we wtorek 5 maja po Mszy św. wieczornej.

4. Kolejne spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w czwartek, 7 maja, o godzinie 16.00 w sali kolumnowej na wikarówce. Prelekcję na temat: „Atrybuty stanu państwa – demografia” wygłosi dr Andrzej Skalny.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Ofiary złożone tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów prac konserwatorskich.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej. Jest także do zabrania biuletyn Nasza Przyjaźń na maj.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:
+ Kazimiera PAZDUR
+ Krystyna SIKOŃ

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia