Ogłoszenia parafialne 10.05.2015

„Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę,
a Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy.”
(J 14,23)

6. NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dzisiejsza składka z racji II niedzieli miesiąca tzw. inwestycyjnej, jest przeznaczona na pokrycie kosztów prowadzonych prac konserwatorskich.

1. Dziś o godzinie 9.00 wyrusza tradycyjna procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– Od jutra rozpoczynamy dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące, które potrwają do środy włącznie. Klęski żywiołowe zdarzają się coraz częściej również w Polsce, a ludzi głodujących na świecie ciągle przybywa. W odpowiedzi na apel ks. kard. Stanisława Dziwisza od dzisiaj do przyszłej niedzieli można składać ofiary do puszki na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Nepalu.
– W środę przypada wspomnienie NMP z Fatimy – zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, które poprowadzi nasz tegoroczny rekolekcjonista, ks. Mateusz Hosaja. Rozpoczniemy jak zwykle Mszą św. o godz. 18.00;
– w czwartek przypada święto św. Macieja, Apostoła:
– w sobotę święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odbywają się w tygodniu po Mszy św. wieczornej około godziny 18.30 a w niedziele o godzinie 18.30.

4. W przyszłą niedzielę, 17 maja, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W wigilię tego dnia a także w samą uroczystość dzieci klas III będą przeżywały w naszym kościele parafialnym I Komunię Św.: w sobotę podczas dodatkowej Mszy św. o godz. 12.00 i w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 i 13.00. Prosimy parafian niezwiązanych bezpośrednio z dziećmi i ich rodzinami, aby zechcieli w miarę możliwości uczestniczyć w pozostałych Mszach Św.

5. Również w przyszłą niedzielę będziemy dziękować Bogu za dar powołania kapłańskiego ks. dra Edwarda Pasteczki, który obchodzi srebrny jubileusz. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszego wikariusza podczas Mszy św. o godz. 19.00.

6. Zapraszamy serdecznie na jednodniową pielgrzymkę parafialną do Czernej i Paczółtowic. Wyjazd w sobotę 30 maja w godzinach porannych. Koszt 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Ilość miejsc ograniczona. Szczegóły na plakatach.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Irena DRZAŁ
+ Krystyna JELONEK
+ Danuta WIŚNIEWSKA
+ Anna MROCZKOWSKA – BIENIARZ
+ Czesława PĘCAK
+ Józefa ŻUREK
+ Lucjan SROCZYŃSKI
+ Piotr FURMAN
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia