Ogłoszenia parafialne 17.05.2015

„Idźcie i nauczajcie wszystkie narody,
Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.
(Mt 28,19.20)

7. NIEDZIELA WIELKANOCNA
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.

1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy wielkie uroczystości. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 i 13.00 dziewczęta i chłopcy z klas III przystąpią do I Komunii Św. Polecamy ich modlitwie wszystkich Parafian. Wyrażamy wdzięczność za trud włożony w przygotowanie dzieci: w pierwszej kolejności ks. Robertowi Majce, a także katechetce – Pani Magdalenie Gołdyń, rodzicom i opiekunom. Dziękujemy za złożony dar ołtarza: mszał i ewangeliarz.
Dziś również chcemy polecać Bogu ks. dra Edwarda Pasteczko, który obchodzi srebrny jubileusz. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Księdza Jubilata podczas Mszy św. o godz. 19.00.

2. Od poniedziałku rozpoczynamy modlitwy przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada w przyszłą niedzielę. W tym dniu podczas Eucharystii o godz. 9.30 nasza młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk J. E. Ks. Bpa Grzegorza Rysia.

3. Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego zapraszają na spotkanie z Janem Budziaszkiem w najbliższą środę 20 maja o godz. 19.00. Spotkanie odbędzie się w auli seminarium przy ul. Podzamcze 8. Szczegóły na plakacie.

4. Koordynatorzy znanej wszystkim Szlachetnej paczki poszukują liderów, którzy zbudują zespół wolontariuszy w swojej okolicy. Szczegóły na stronie internetowej: www.superw.pl.

5. W sobotę 30 maja wyruszy, jednodniowa, VIII Piesza Pielgrzymka z Łagiewnik do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy do 28 maja. Szczegóły na plakacie.

6. Zapraszamy serdecznie na jednodniową pielgrzymkę parafialną do Czernej i Paczółtowic. Wyjazd w sobotę 30 maja w godzinach porannych. Koszt 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegóły na plakatach.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię, szczególnie te złożone w ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów prowadzonych prac konserwatorskich.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Danuta TUCZAPSKA
+ Zdzisław WOJTALEWICZ
+ Piotr KUCHARCZYK

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia