Ogłoszenia parafialne 24.05.2015

” Alleluja. Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych
i zapal w nich ogień swojej miłości. Alleluja.”

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dziś z racji uroczystości można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”. Również dzisiaj podczas Eucharystii o godz. 9.30 młodzież z naszej parafii oraz z parafii św. Kazimierza przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk J. E. Ks. Bpa Grzegorza Rysia.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła – Msze św. tego dnia zostaną odprawione o godz. 6.30, 7.15, 18.00 i 19.00;
– we wtorek przypada wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera;
– w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
– w piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
– w przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

3. Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza dzieci, do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy w tygodniu po wieczornej Mszy św. Zakończenie nabożeństw majowych z procesją w przyszłą niedzielę o godz. 18.30. Prosimy o asystę dzieci do sypania kwiatów.

4. Zapraszamy serdecznie na jednodniową pielgrzymkę parafialną do Czernej i Paczółtowic. Wyjazd w najbliższą sobotę 30 maja o godzinie 7.30, powrót w godzinach wieczornych. Koszt 40 zł dla dorosłych, 20 zł dla dzieci. Zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegóły na plakatach.

5. W najbliższą niedzielę odbędzie się III Marsz dla życia i rodziny. Początek o godz. 10.00 na Placu Matejki. Szczegóły na plakatach.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy wsparli Nepal. Zebraliśmy na ten cel 1990 zł. Bóg zapłać.

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia