Ogłoszenia parafialne 31.05.2015

„Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,
Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.”

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. W Archidiecezji Krakowskiej kończy się dzisiaj okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Dziś również zakończenie nabożeństw majowych z procesją o godz. 18.30.

2. Od poniedziałku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które będziemy odprawiać w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 18.30.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Justyna, męczennika; tego dnia chcemy pamiętać o wszystkich dzieciach z racji przypadającego Dnia Dziecka; naszym najmłodszym Parafianom składamy najlepsze życzenia, powierzając ich opiece Matki Najświętszej;
– we wtorek w sposób szczególny będziemy ogarniać modlitwą ks. kard. Stanisława Dziwisza z uwagi na 10. rocznicę ogłoszenia go metropolitą krakowskim;
– w środę przypada wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
– w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;
Serdecznie zapraszamy na tradycyjną procesję Bożego Ciała, którą w tym roku pragniemy rozpocząć Mszą św. o godz. 15.00, sprawowaną w naszym kościele w intencji Ofiarodawców. Bezpośrednio po niej wyruszymy do kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP, następnie do kościoła SS. Karmelitanek Bosych i do Bazyliki NSPJ, by powrócić do kościoła parafialnego. Prosimy o asystę: panów do baldachimu, pań do feretronów, dzieci do sypania kwiatów, a także dzieci pierwszokomunijnych. Pelerynki i poduszki procesyjne będzie można odebrać dwadzieścia minut przed Mszą św. w bocznej kaplicy. Więcej informacji w czerwcowym biuletynie Nasza Przyjaźń, który prosimy zabrać do domów.
– W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W piątek, możliwość spowiedzi rano podczas Mszy świętych i po południu od godz. 16.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00.
W sobotę po Mszy świętej o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone. Comiesięczne odwiedziny chorych w piątek i sobotę od godz. 8.30.

4. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, SS. Dominikanki przeprowadzą w naszym kościele kwestę na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie.

5. Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się wyjątkowo w drugi czwartek miesiąca, 11 czerwca, o godz. 16 w sali kolumnowej na wikarówce. Referat na temat: „Moja współpraca z kard. Karolem Wojtyłą, a później św. Janem Pawłem II” wygłosi ks. Stanisław Maślanka.

6. Wszystkich zainteresowanych NaProTechnologią, która jest nadzieją dla małżeństw pragnących potomstwa, zachęcamy do udziału w spotkaniu organizowanym w czwartek 11 czerwca w Auli Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Podzamcze 8. Więcej informacji na plakacie.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Krystyna SZKLARCZYK
+ Józef RUTKOWICZ
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu