Z pielgrzymki do Czernej i Paczółtowic…

W sobotę, 30 maja, odbyliśmy pierwszą w tym roku pielgrzymkę parafialną. Pielgrzymkę autokarową, a trochę także i pieszą do Czernej i Paczółtowic. Wizytę w Sanktuarium Matki Bożej i Klasztorze Karmelitów w Czernej rozpoczęliśmy Mszą św., aby zaraz po niej zwiedzić muzeum klasztorne, cmentarz oraz odprawić Drogę Krzyżową, której stacje znajdują się na wzniesieniu ponad klasztorem. Wkrótce potem wyruszyliśmy pieszo do Paczółtowic, gdzie z wielką życzliwością ugościł nas ks. Ryszard Pałka, proboszcz tutejszej p.w. Parafii Nawiedzenia NMP. Tutaj znaleźliśmy wspaniałe miejsce i czas na wspólny odpoczynek i spotkanie przy stole. Po tak owocnym dniu, spędzonym wspólnie na modlitwie, zwiedzaniu i rekreacji zawitaliśmy w godzinach wieczornych u bram naszego kościoła parafialnego.