Ogłoszenia parafialne 7.06.2015

” Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony, a Ja,
gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie.”
(J 12,31-32)

10. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu – po godz. 19.00 poprowadzi ją wspólnota Pustynia w mieście. A w naszej wspólnocie parafialnej gościmy dziś Siostry Dominikanki, które przeprowadzą kwestę na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie.

2. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna połączona z nabożeństwem czerwcowym dziś o godz. 18.30, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej. W czwartek na zakończenie oktawy zapraszamy na poświęcenie wianków.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Jadwigi Królowej, patronki UPJPII;
– w środę wspomnienie św. Bogumiła, biskupa;
– w czwartek wspomnienie św. Barnaby, apostoła;
– w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek przypada również Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
– W sobotę, 13 czerwca, będziemy obchodzić wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To dzień imienin ks. Prałata Antoniego Sołtysika, któremu składamy najlepsze życzenia, polecając go pamięci modlitewnej wszystkich Parafian. Msza św. o godz. 18.00, zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca, zostanie odprawiona w intencji Solenizanta. Rozpocznie ona kolejne nabożeństwo fatimskie, na które serdecznie zapraszamy.

4. Ostatnie przedwakacyjne spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym.

5. Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w najbliższy czwartek 11 czerwca, o godz. 16 w sali kolumnowej na wikarówce. Referat na temat: „Moja współpraca z kard. Karolem Wojtyłą, a później św. Janem Pawłem II” wygłosi ks. Stanisław Maślanka.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Nadal zbieramy środki potrzebne na pokrycie kosztów prowadzonych remontów konserwatorskich.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Helena PANIKOWSKA
+ Mieczysław WIŚNIOWSKI
+ Edward BARAN
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu