Ogłoszenia parafialne 14.06.2015

Ziarnem jest słowo Boże, a siewcą jest Chrystus,
każdy, kto Go znajdzie, będzie żył na wieki.

11. NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza składka z racji II niedzieli miesiąca tzw. inwestycyjnej, jest przeznaczona na pokrycie kosztów prowadzonych prac konserwatorskich.

1. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy;
– w środę wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, patrona Caritas; z racji III środy miesiąca podczas Mszy św. wieczornej będziemy się modlić o beatyfikację Sł. Bożej Hanny Chrzanowskiej.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedzielę o godz. 18.30.

3. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej o. Korneliusza, cystersa, który podzieli się z nami swoją wiedzą na temat krzyża z Mogiły. Będzie również możliwość nabycia książki jego autorstwa.

4. Serdecznie zapraszamy na koncert chóru pod dyrekcją Pana Rafała Marchewczyka z poezją ks. Jana Twardowskiego. Odbędzie się on w przyszłą niedzielę w naszym kościele parafialnym po Mszy św. o godz. 15.00. Dedykowany będzie św. Janowi Pawłowi II i bł. Ks. Jerzemu Popiełuszce.

5. Siostry Sercanki serdecznie zapraszają na koncert charytatywny „Troszeczkę serca”, którego celem jest pozyskanie funduszy na remont bursy dla studentek prowadzonej przez Siostry przy pl. Sikorskiego 13. Koncert odbędzie się w sobotę 20 czerwca, w klasztorze OO. Franciszkanów o godz. 18.00. Wstęp wolny.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jak zwykle do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na tacę, osobiście w kancelarii lub przelewem na konto bankowe na pokrycie kosztów prowadzonych prac konserwatorskich.
Naszych dobrodziejów i ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu