Chór Vox Populi u św. Mikołaja…

W ubiegłą niedzielę, 21 czerwca, mieliśmy ogromną radość i przyjemność gościć w naszym kościele Chór Vox Populi, pod dyrekcją Pana Rafała Marchewczyka. Koncert rozpoczął się wykonaniem utworu Błogosławiony człowiek, Wacława z Szamotuł. Następnie mogliśmy się zachwycać wspaniałym wykonaniem dzieł Jana Sebastiana Bacha, Césara Franck’a czy Camille Saint-Saëns oraz poezji Jana Twardowskiego, Adama Mickiewicza i Jana Pawła II w opracowaniu muzycznym Pana Rafała Marchewczyka. Śpiew przeplatała doskonała recytacja wierszy ks. Jana Twardowskiego, Józefa Barana, Adama Ziemianina. Bo, jak powiedział podczas występu Pan Rafał Marchewczyk, „Poezja to muzyka słowa”. Gościem honorowym koncertu był ks. Prałat Antoni Sołtysik, który oczarowany występem, gratulował wykonawcom i wyraził nadzieję na kolejne koncerty oraz coraz liczniejszą publiczność, bo „mają czego żałować ci, których nie przyszli!”.
„Chór Vox Populi Powstał we wrześniu 2012 r. i od pierwszej próby jego siedzibą jest Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie. Założycielem chóru jest Rafał Marchewczyk. Ciekawa jest geneza powstania zespołu. Kilka miesięcy wcześniej Chór Krakowskiej Młodej Filharmonii miał uroczysty koncert 20-lecia zespołu, na który przyjechali byli jego śpiewacy. To oni po koncercie, podczas którego wykonali wspólnie finał, poprosili dyrygenta Rafała Marchewczyka o możliwość kontynuowania współpracy.”

http://www.okn.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2034:chor-vox-populi&catid=175:warsztaty-muzyczne&Itemid=382