Ogłoszenia parafialne 28.06.2015

” Nasz Zbawiciel Jezus Chrystus śmierć zwyciężył
a na życie rzucił światło przez Ewangelię.”
(2 Tm 1,10b)

13. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła;
– w piątek święto św. Tomasza, Apostoła;
– w sobotę rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie, w naszej archidiecezji jest to święto.
W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich i zakonnych; w piątek możliwość spowiedzi rano przed Mszą św. i po południu od godz.17.30; w wakacje nie będzie dodatkowej Mszy św. dla dzieci; w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone.

2. W najbliższy wtorek odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe. Tego dnia przypada rocznica kreowania kardynałem abpa Franciszka Macharskiego, którego chcemy otoczyć naszą pamięcią modlitewną.

3. W środę rozpoczyna się lipiec, który jest tradycyjnie miesiącem szczególnego kultu Krwi Pańskiej. Po wieczornych Mszach świętych będziemy modlić się wspólnie Litanią do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.

4. Zachęcamy do pochylenia się nad prasą katolicką. Zarówno w Niedzieli jak i w Gościu Niedzielnym można przeczytać m.in. o pierwszej w historii Kościoła encyklice na temat ekologii Laudato si’.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na tacę, osobiście w kancelarii lub przelewem na konto bankowe na pokrycie kosztów prowadzonych prac konserwatorskich. Naszych dobrodziejów i ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:
+ Henryka DUMAŃSKA
+ Wanda KUZAK

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia
a dzieciom i młodzieży dobrego, wakacyjnego odpoczynku…