Ogłoszenia parafialne 5.07.2015

„Duch Pański spoczywa na Mnie, posłał Mnie,
abym ubogim niósł dobrą nowinę.”
(Łk 4,18)

14. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 19.00 poprowadzi ją wspólnota Pustynia w mieście.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
– w środę wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera;
– w sobotę święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Jest także do zabrania wakacyjny numer biuletynu Nasza Przyjaźń, w całości poświęcony patronce naszej wspólnoty, św. Annie, z racji zbliżającego się odpustu ku jej czci. Towarzyszyć mu będzie festyn parafialny, na który już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy. Przygotowujemy liczne atrakcje, które umilą nam wspólne świętowanie. Jedną z nich ma być loteria. Prosimy o pomoc w jej zorganizowaniu. Fanty można przynosić do kancelarii parafialnej.

4. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszym kościele niedzielą inwestycyjną. Ofiary złożone tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów prac konserwatorskich i restauratorskich. Za wszelkie wsparcie tej inicjatywy składamy serdeczne Bóg zapłać!

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Maria POSPIESZAŁOWSKA
+ Kazimierz KOŁODZIEJCZYK

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia
a dzieciom i młodzieży dobrego, wakacyjnego odpoczynku…