Ogłoszenia parafialne 12.07.2015

” Niech Ojciec naszego Pana Jezusa Chrystusa, przeniknie nasze serca swoim światłem,
abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania.”
(Ef 1,17-18)

15. NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza składka z racji II niedzieli miesiąca tzw. inwestycyjnej, jest przeznaczona na pokrycie kosztów prowadzonych prac konserwatorskich.

1. Z kalendarza liturgicznego:
– W poniedziałek przypada wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie;
– w środę przypada wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; z racji III środy miesiąca po Mszy św. wieczornej modlitwy o rychłą beatyfikację Sł. Bożej Hanny Chrzanowskiej;
– w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (NMP Szkaplerznej); uroczystości odpustowe w kościele OO. Karmelitów Bosych przy ul. Rakowickiej 18 i w kościele SS. Karmelitanek Bosych przy ul. Kopernika 44 (szczegóły na plakacie); tego dnia przypada 4. roczn. śm. bpa Albina Małysiaka.
2. Za dwa tygodnie będziemy obchodzić odpust ku czci św. Anny. Po raz pierwszy w tym roku towarzyszyć mu będzie festyn parafialny, na który już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy. Przygotowujemy liczne atrakcje. Jedną z nich ma być loteria. Prosimy o pomoc w jej zorganizowaniu. Fanty można przynosić do kancelarii parafialnej. Zachęcamy również do udziału w konkursie wypieków. Więcej informacji na plakatach.
3. Msza święta dziękczynna za majową pielgrzymkę Maryjnym szlakiem z prośbą o błogosł. Boże dla pielgrzymów zostanie odprawiona w niedzielę 9 sierpnia o godz. 15.00.

4. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…