Ogłoszenia parafialne 19.07.2015

„Moje owce słuchają mego głosu, Ja znam je, a one idą za Mną.”
(J 10,27)

16. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek przypada wspomnienie bł. Czesława, prezbitera;
– w środę wspomnienie św. Marii Magdaleny;
– w czwartek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;
– w piątek wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
– w sobotę święto św. Jakuba, apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców; tradycyjne błogosławieństwo pojazdów wyjątkowo w niedzielę po wszystkich Mszach świętych.; zachęcamy do wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże i udziału w Akcji św. Krzysztof, pomocy w zakupie misyjnych środków transportu (specjalna puszka jest już wystawiona w kościele).

W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Rodziców NMP. W naszym kościele wiąże się ono z odpustem ku czci św. Anny. Możliwość spowiedzi w tygodniu przed każdą Mszą św., a w niedzielę podczas Mszy świętych. Suma odpustowa pod przewodnictwem franciszkanina, o. Jacka Michno, zostanie odprawiona o godz. 13.00 w intencji dobrodziejów i ofiarodawców.
Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na festyn parafialny ku czci św. Anny, który rozpocznie się w przyszłą niedzielę około godz. 16.00 w ogrodzie za plebanią. Przewidujemy liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Szczegóły na plakatach. Festyn uświetni swoją grą zespół „Duch mocą swą wieje”. Prosimy, wybierzcie się całymi rodzinami. Zabierzcie dzieci, osoby starsze, przyjaciół, znajomych. Świętujmy razem!
Zachęcamy do współtworzenia naszego festynu. Panie, którym patronuje św. Anna – wzorowa gospodyni – prosimy o wypiek ciast. Wciąż jeszcze można składać fanty na loterię w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

2. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami w ubiegłą niedzielę wsparły renowację naszego zabytkowego kościoła. Bóg zapłać!

3. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

+ Maria JAMROCIK
+ Krzysztof MACIEJOWSKI
+ Mieczysław STYPA

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci!
Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…