Ogłoszenia parafialne 2.08.2015

„Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych..”
(Mt 4,4b)

18. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Z kalendarza liturgicznego:
– dziś I niedziela miesiąca po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu;
– we wtorek przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;
– w czwartek będziemy obchodzić Święto Przemienienia Pańskiego. Z racji I czwartku miesiąca po wieczornej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Również w czwartek z Katedry Wawelskiej wyruszy XXXV Piesza Krakowska Pielgrzymka do Częstochowy. Wszystkich, którzy nie mogą wybrać się na pielgrzymi szlak zachęcamy do duchowego pielgrzymowania.
– W piątek z racji I piątku miesiąca możliwość spowiedzi rano przed Mszą św. i po południu od godz.17.30; w wakacje nie ma dodatkowej Mszy św. dla dzieci;
– w sobotę przypada wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

2. Za nami pierwszy festyn parafialny, zorganizowany we wspomnienie św. Anny. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do jego kształtu: osobom, które przyniosły fanty, pomogły w przygotowaniach i naszym sponsorom. Dziękujemy Parafianom i Gościom za obecność, za miłą, rodzinną atmosferę i wspólne świętowanie.

3. Z racji zbliżającego się nowego roku szkolnego pragniemy zachęcić do wsparcia funduszu „na zeszyty” dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej z terenu naszej parafii. W związku z tym od przyszłej niedzieli będzie ustawiona w kościele specjalna puszka przeznaczona na te ofiary. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszym kościele niedzielą inwestycyjną. Ofiary złożone tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów prac konserwatorskich i restauratorskich. Za wszelkie wsparcie tej inicjatywy składamy serdeczne Bóg zapłać!

4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Maria KOŚCIELNIAK
+ Marta WIECZOREK
+ Kazimiera WALAWSKA
+ Julia KRZYWDA
+ Henryk KONTUREK

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci!
Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…