Ogłoszenia parafialne 9.08.2015

„Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.
Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki….”
(J 6,51)

19. NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza składka z racji II niedzieli miesiąca tzw. inwestycyjnej, jest przeznaczona na pokrycie kosztów prowadzonych prac konserwatorskich.

1. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
– we wtorek wspomnienie św. Klary, dziewicy;
– w czwartek, 13 sierpnia, święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej; tego dnia zapraszamy na godz. 18.00 na kolejne Nabożeństwo Fatimskie;
– w piątek przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika;
– w sobotę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwana w tradycji polskiej świętem Matki Bożej Zielnej. Msze święte w naszym kościele zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. błogosławienie ziół i kwiatów. Bukiety będzie można nabyć przed kościołem. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów prac konserwatorskich prowadzonych w naszym kościele.

2. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Z racji zbliżającego się nowego roku szkolnego prosimy wszystkich, którzy mogą i chcą pomóc, o wsparcie funduszu „na zeszyty” dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej z terenu naszej parafii. Specjalna puszka jest już wystawiona w kościele.

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. W sposób szczególny polecamy najnowszą Niedzielę, w której został zamieszczony artykuł o naszym festynie parafialnym.

4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Grażyna KORZENIOWSKA
+ Zdzisław WOŁOSIEWICZ
+ Zdzisław CHOMA
+Marian Kazimierz (2 im.) URBAŃSKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…