Ogłoszenia parafialne 23.08.2015

„Słowa, Twoje Panie, są duchem i życiem. Ty masz słowa życia wiecznego.”
(J 6,63b.68b)

21. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

Dokładnie rok temu Arcybiskup Metropolita Krakowski, Ks. Kard. Stanisław Dziwisz mianował Proboszczem naszej parafii Księdza Kanonika Józefa Gubałę. Dziękując dziś Bogu za dar powołania Księdza Proboszcza, prosimy o wszelkie potrzebne łaski dla niego na dalsze lata pracy duszpasterskiej pośród nas.

1. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada święto św. Bartłomieja, apostoła;
– w środę Uroczystość NMP Częstochowskiej; podczas Mszy świętych sprawowanych o godzinie 6.30, 7.15 i 18.00 odnowimy Akt zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej;
– w czwartek przypada wspomnienie św. Moniki;
– w piątek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
– w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

2. Pragniemy poinformować, że w ubiegłym tygodniu zakończył się remont konserwatorski fasady naszego kościoła. Całą powierzchnię oczyszczono strumieniowo- ściernie, skuto i wymieniono odparzone tynki, w dolnej partii murów wykonano tynki solochłonne, założono szlichtę i pomalowano elewację frontową analogicznie jak elewację północą. Przeprowadzono także konserwację witraża oraz elementów kamiennych, metalowych i ceramicznych. Powyższe prace zostały sfinansowane z budżetu Gminy Miejskiej Kraków. Parafia ze swojej strony zapewniła rusztowania.
Jednocześnie informujemy, że dobiega końca remont konserwatorski we wnętrzu naszego kościoła, dotowany z Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa przy udziale własnym Parafii w kwocie blisko 40 tys. złotych. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wspierają nas swoimi ofiarami. Naszych dobrodziejów polecamy Bogu w modlitwach przez ręce Maryi podczas środowych nowenn.

3. Z racji zbliżającego się nowego roku szkolnego zachęcamy do wsparcia funduszu „na zeszyty” dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej z terenu naszej parafii. Specjalna puszka jest wystawiona w kościele.

4. Karmelitański Instytut Duchowości w Krakowie przy ulicy Rakowickiej 18 zaprasza na dwuletni cykl wykładów i warsztatów z duchowości chrześcijańskiej, które rozpoczną się 2 października i będą odbywać się w piątki w godzinach wieczornych. Szczegóły na stronie internetowej instytutu: http://www.kid.edu.pl./

5. Polecamy prasę katolicką. Tematem przewodnim najnowszej Niedzieli są imigranci i punkty zapalne świata. W Gościu Niedzielnym można przeczytać o książce, która nawróciła więcej osób, niż ma liter. Zostanie ona dołączona w formie audiobooka do kolejnego numeru.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Małgorzata KOŁODZIEJCZYK
+ Zofia STAWINOGA
+ Józefa GUCA
+ Andrzej WIŚNIOWSKI
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia