Ogłoszenia parafialne 30.08.2015

„Ze swej woli zrodził nas przez słowo prawdy, abyśmy byli jakby pierwocinami Jego stworzeń.”
(Jk 1,18)

22. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

Dziś w naszej wspólnocie gościmy s. Damianę z Instytutu Sióstr Maryi z Warszawy, które skieruje do nas kilka słów na temat wizerunku Matki Trzykroć Przedziwnej.

1. Serdecznie witamy pośród nas ks. Marcina Masłonia, który z dniem 28 sierpnia br. został mianowany notariuszem Kurii Metropolitalnej w Krakowie z zamieszkaniem w naszej parafii. Wspierajmy jego posługę duszpasterską naszą modlitwą i życzliwością.

2. Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostaną odprawione:

we wtorek 1 września:
godz. 8.30 dla Zespołu Szkół nr 1 z ul. Blachnickiego oraz dla SP. nr 3 z ul. Topolowej
godz.11.00 dla VIII Liceum Ogólnokształcącego

w środę 2 września godz. 8.00 dla Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Gimnazjum „Inspiracja”.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek przypada wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy;
– w czwartek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Jest to jednocześnie I czwartek miesiąca, stąd po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań i powołanych do służby Bożej.
– w piątek z racji I piątku miesiąca dodatkowa Msza św. o godz. 17.00; spowiedź rano – podczas Mszy św. i po południu od godz.16.30;
– w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; odwiedziny chorych w piątek i w sobotę od godz. 8.30;
– w przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych o godz. 8.00, natomiast po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Pustynia w mieście.

4. Już 6 września serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na niedzielną Mszę św. o godz. 11.30, która ma pomóc naszym najmłodszym parafianom przeżywać niedzielne spotkanie z Bogiem we wspólnocie Kościoła Chrystusowego.

5. Zachęcamy do wsparcia funduszu „na zaszyty” dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej z terenu naszej parafii. Specjalna puszka przeznaczona na te ofiary jest wystawiona w kościele.

6. Polecamy prasę katolicką. Do najnowszego numeru Gościa Niedzielnego został dołączony audiobook O naśladowaniu Chrystusa.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Zofia WÓJCIK
+ Ewa ANTOS
+ Krzysztof BARTOSIAK
+ Bogusław MORAJKA

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli i obfitych łask Bożych w nowym roku szkolnym
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia