Ogłoszenia parafialne 6.09.2015

„Jezus głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszelkie choroby wśród ludu.”
(Mt 4,23)

23. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Pustynia w mieście.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny;
– w środę wspomnienie naszej parafianki, bł. Anieli Salawy, dziewicy;
– w przyszłą niedzielę, 13 września, wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; tego dnia serdecznie zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 19.00. Prosimy o przyniesienie świec.

3. Pierwsze powakacyjne spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną zaangażować się w pomoc potrzebującym. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. wieczorną o godz. 18.00.

4. Już dziś informujemy, że w trzecią niedzielę września (20 IX) odbędzie się pierwsze spotkanie przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30. Serdecznie zapraszamy młodzież gimnazjalną z klas I, II, III, która pragnie przyjąć Dar Ducha Świętego w naszej wspólnocie parafialnej.

5. Dobiega końca tegoroczny etap prac konserwatorskich w naszym kościele. Komunikat dotyczący remontu można znaleźć we wrześniowym biuletynie Nasza Przyjaźń. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelanymi na konto, składanymi na tacę lub osobiście w kancelarii wspierają dzieło odnowy naszego kościoła. Jednocześnie przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną.

6. Serdecznie zapraszamy na koncert pieśni polskich i arii starowłoskich w wykonaniu Sisy Łucji Marchlik. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę, 13 września, o godzinie 16.00 w naszym kościele parafialnym, w pełni udostępnionym po zakończeniu tegorocznych prac konserwatorskich.

7. Duszpasterstwo Kolejarzy zaprasza do udziału w XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w sobotę 12 września. Program został wywieszony w gablocie przed kościołem.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+ Jarosław GERNAND

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia