Ogłoszenia parafialne 13.09.2015

„Nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Chrystusa,
dzięki któremu świat stał się ukrzyżowany dla mnie, a ja dla świata.”
(Ga 6,14)

24. NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza składka z racji II niedzieli miesiąca tzw. inwestycyjnej, jest przeznaczona na pokrycie kosztów prowadzonych prac konserwatorskich.
1. Serdecznie zapraszamy na koncert pieśni polskich i arii starowłoskich w wykonaniu Sisy Łucji Marchlik, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 16.00 w naszym kościele parafialnym.
Również dzisiaj o godz. 19.00 rozpocznie się kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Prosimy o przyniesienie świec.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego (uroczystości odpustowe w Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile, na które serdecznie zapraszają ojcowie cystersi – szczegółowy program został wywieszony w gablocie);
– we wtorek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
– w środę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa; z racji III środy miesiąca po wieczornej Mszy św. modlitwy o beatyfikację Sł. B. Hanny Chrzanowskiej a po nich spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich;
– w piątek przypada święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona młodzieży.

3. W przyszłą niedzielę (20 IX) odbędzie się pierwsze spotkanie przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30. Serdecznie zapraszamy młodzież gimnazjalną z klas I, II, III.

4. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się pierwsze spotkanie kandydatów na ministrantów. Chłopców z klas III-VI zapraszamy do zakrystii po Mszy św. o godz. 11.30.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami wspierają remont naszego kościoła. Dziękujemy również osobom, które zasiliły fundusz „na zeszyty”. Informujemy, że pomoc jest wydawana w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania za okazaniem paragonu z zakupu książek i zeszytów.

6. W ostatnią niedzielę września wzorem ubiegłego roku przeprowadzimy kiermasz książek. W każdym domu znajdują się takie, których już się nie używa. Jest okazja, żeby przekazać je na dobry cel. Książki w dobrym stanie można przynosić do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

7. W przyszłą niedzielę, 20 sierpnia po wszystkich Mszach Świętych wolontariusze Polskiej Akcji Humanitarnej będą kwestować na rzecz pomocy cywilnym ofiarom konfliktu w Syrii. Polska Akcja Humanitarna dzięki wsparciu darczyńców pomaga Syryjczykom od trzech lat. Dostarczyła wodę, żywność, przedmioty codziennego użytku i zapewniła podstawową opiekę medyczną ponad 640 tysiącom ludzi. Stara się wychodzić naprzeciw potrzebom syryjskich uchodźców na miejscu, dbając o godne warunki ich życia w ojczyźnie. PAH zwraca się z gorliwą prośbą o wsparcie i dziękuje za każdą kwotę wrzuconą do puszek.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+Aleksandra SROKA
+Marian ZEMLAK

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia