Ogłoszenia parafialne 20.09.2015

„Bóg wezwał nas przez Ewangelię,
abyśmy dostąpili chwały naszego Pana Jezusa Chrystusa.”
(2 Tes 2,14)

25. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przypominamy, że dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9.30 młodzież gimnazjalna klas 1 – 3 rozpoczyna cykl spotkań katechetycznych przygotowujących do Sakramentu Bierzmowania w naszym kościele parafialnym. Dziś również odbędzie się pierwsze spotkanie kandydatów na ministrantów. Chłopców z klas III-VI zapraszamy do zakrystii po Mszy św. o godz. 11.30.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
– we wtorek wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy;
– w środę wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika;
– w piątek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera.

3. Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną zaangażować się w pomoc potrzebującym. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. wieczorną o godz. 18.00.

4. W najbliższą niedzielę 27 września w naszym kościele parafialnym odbędzie się kiermasz książek używanych. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najbiedniejszym Parafianom Termin nie jest przypadkowy. Tego dnia przypada wspomnienie św. Wincentego a Paulo – Patrona Dzieł Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do ofiarności.

5. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami przelanymi na konto parafii a także złożonymi na tacę w niedzielę inwestycyjną wsparły remont naszego zabytkowego kościoła. Przypominamy, że wciąż jeszcze można skorzystać z funduszu na zeszyty. Pomoc wydawana jest w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania za okazaniem paragonu z zakupu książek i zeszytów.

7. Dziś po wszystkich Mszach Świętych wolontariusze Polskiej Akcji Humanitarnej kwestują na rzecz pomocy cywilnym ofiarom konfliktu w Syrii. Polska Akcja Humanitarna dzięki wsparciu darczyńców od trzech lat pomaga Syryjczykom. Dostarczyła wodę, żywność, przedmioty codziennego użytku i zapewniła podstawową opiekę medyczną ponad 640 tysiącom ludzi. Stara się wychodzić naprzeciw potrzebom syryjskich uchodźców na miejscu, dbając o godne warunki ich życia w ojczyźnie. PAH zwraca się z gorliwą prośbą o wsparcie i dziękuje za każdą kwotę wrzuconą do puszek.

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia