Ogłoszenia parafialne 27.09.2015

„Słowo Twoje, Panie, jest prawdą, uświęć nas w prawdzie.”
(J 17,17ba)

26. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przypominamy, że w ubiegłą niedzielę rozpoczęliśmy cykl spotkań katechetycznych przygotowujących do Sakramentu Bierzmowania w naszym kościele parafialnym. Młodzież gimnazjalną klas III zapraszamy na cotygodniową Mszę świętą i spotkanie w każdą niedzielę o godz. 9.30, spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej klas I i II w najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 18.00.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Wacława, męczennika;
– we wtorek święto Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
– w środę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
– w czwartek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; SS. Karmelitanki z klasztoru przy ulicy Kopernika 44 zapraszają na uroczyste Msze św. (szczegóły w gablocie przed kościołem); tego dnia z racji I czwartku miesiąca podczas nabożeństwa różańcowego modlitwy w intencji kapłanów oraz Litania do Przenajdroższej Krwi Chrystusa;
– w piątek przypada wspomnienie Św. Aniołów Stróżów; z racji I piątku miesiąca dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; spowiedź pierwszo-piątkowa rano podczas Mszy świętych i dodatkowo od godz. 16.30; odwiedziny chorych od godz. 8.30;
– w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone;
– w przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.

3. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc październik, który jest poświęcony Matce Bożej Królowej Różańca Świętego. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych odprawianych przed Mszą św. wieczorną: w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 18.30. Pierwsze nabożeństwo różańcowe już w najbliższy czwartek, natomiast w przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe z procesją wokół kościoła wyjątkowo o godz. 18.15.

4. Serdecznie zapraszamy na Koncert Imieninowy dla J. Em. Ks. Kard. Franciszka Macharskiego w wykonaniu CORda Cracovia, który odbędzie się w przyszłą niedzielę w naszym kościele o godz. 16.00. Czcigodny Solenizant zaszczyci naszą wspólnotę swoją obecnością.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Zgodnie z zapowiedzią dziś przed kościołem odbywa się kiermasz książek, z którego całkowity dochód przeznaczony jest na pomoc najbiedniejszym Parafianom.

6. Stowarzyszenie Unicorn serdecznie zaprasza seniorów na bezpłatne zajęcia. Szczegóły na plakatach.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Elżbieta ZIEMBICKA

Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia