Ogłoszenia parafialne 4.10.2015

„Jeżeli miłujemy się wzajemnie, Bóg w nas mieszka i miłość ku Niemu jest w nas doskonała.”
(1 J 4,12)

27. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00. Uroczyste nabożeństwo różańcowe z procesją dziś wyjątkowo o godz. 18.15. Przypominamy, że w tygodniu nabożeństwa różańcowe rozpoczynają się o godz. 17.30. Z uwagi na nie dyżury popołudniowe w kancelarii parafialnej zostają skrócone do godz. 17.00.

2. Serdecznie zapraszamy na Koncert Imieninowy dla J. Em. Ks. Kard. Franciszka Macharskiego w wykonaniu CORda Cracovia, który odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w naszym kościele. Czcigodny Solenizant zaszczyci naszą wspólnotę swoją obecnością.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
– w środę wspomnienie NMP Różańcowej;
– w piątek święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa;
– w przyszłą niedzielę wspomnienie św. Jana XXIII, papieża – XV Dzień Papieski.

4. Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek 6 października. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.

5. Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w najbliższy czwartek 8 października o godz. 16 w sali kolumnowej na wikarówce. Referat na temat: „Moja współpraca z kard. Karolem Wojtyłą” wygłosi ks. Stanisław Maślanka.

6. Dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii Św. w naszej parafii zapraszamy wraz z rodzicami na różaniec i Mszę św. w czwartek 8 października o godz. 17.30. Po Mszy św. krótkie spotkanie. Prosimy, by dzieci przyniosły ze sobą różańce.

7. Dziewczynki, które chciałyby śpiewać w tworzącej się scholi parafialnej prosimy o zgłaszanie się w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest niedzielą inwestycyjną. Osoby, które chciałyby skorzystać z funduszu na zaszyty wciąż jeszcze zapraszamy do kancelarii parafialnej. Pomoc jest wydawana za okazaniem paragonu z zakupu zeszytów lub książek. Polska Akcja Humanitarna dziękuje wszystkim darczyńcom, którzy wsparli jej działania na rzecz Syryjczyków. Wolontariusze zebrali 1656,59 zł. Bóg zapłać!

9. W październiku wybiegamy myślą do listopadowych świąt. Pamiętajmy, że nasza więź z braćmi, którzy zasnęli w Panu, wcale nie ustaje, ale jeszcze się umacnia dzięki wzajemnemu wstawiennictwu. Tradycyjne ofiary na wypominki „jednorazowe” i „roczne” można składać przez cały październik w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:
+Augustyn SAJBOTH
Polećmy go Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie- Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia