Ogłoszenia parafialne 11.10.2015

„Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.”
(Mt 5,3)

28. NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza składka z racji II niedzieli miesiąca tzw. inwestycyjnej, jest przeznaczona na pokrycie kosztów ubiegłorocznej wymiany ogrzewania w kościele. Pozostało nam do zapłacenia 17 500 złotych.

1. Z kalendarza liturgicznego:
– We wtorek przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Tego dnia zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się o godz. 18.00 Mszą św. zamówioną przez Wspólnotę Żywego Różańca w intencji ks. dra Edwarda Pasteczki, obchodzącego swoje imieniny. Solenizantowi składamy najlepsze życzenia i polecamy Go pamięci modlitewnej wiernych. Z uwagi na Nabożeństwo Fatimskie we wtorek wyjątkowo nie będzie nabożeństwa różańcowego przed Mszą św.
– W czwartek przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Siostry Karmelitanki zapraszają do kościoła przy ul. Kopernika 44 na uroczyste zakończenie Jubileuszu 500-lecia urodzin św. Teresy. Mszę św. dziękczynną o godz. 17.00 odprawi ks. bp. Grzegorz Ryś.
– W piątek przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
– W sobotę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

2. Trwa miesiąc październik. Serdecznie zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową. Nabożeństwa odbywają się w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.30.

3. Dziewczynki, które chciałyby śpiewać w tworzącej się scholi parafialnej zapraszamy na spotkanie w najbliższą niedzielę na godz.10.45 do zakrystii.

4. Zbliża się listopad i Uroczystość Wszystkich Świętych; błogosławiony czas modlitwy za zmarłych. Tradycyjne ofiary na tzw. wypominki „jednorazowe” i „roczne” w naszym kościele parafialnym będą przyjmowane w tygodniu – w kancelarii w godzinach urzędowania, oraz u księży po Mszach Świętych w zakrystii.

5. Dziś z uwagi na obchody XV Dnia Papieskiego przeprowadzana jest zbiórka na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera finansowo edukację zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
+ Helena GRŐGER
Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia