Ogłoszenia parafialne 18.10.2015

„Syn człowieczy przyszedł, żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu.”
(Mt 10,45)

29. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. Z tej okazji gościmy w naszej wspólnocie parafialnej wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Podzielą się oni z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszach Św. będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która pomoże wesprzeć niedożywione dzieci w Czadzie.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek przypada uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa;
– w środę wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa; z racji III środy miesiąca po wieczornej Mszy św. modlitwy o beatyfikację Sł. B. Hanny Chrzanowskiej;
– w czwartek przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża – podczas wszystkich Mszy św. możliwość uczczenia jego relikwii.

3. Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek 20 października. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.

4. W przyszłą niedzielę, 25 października, będziemy gościć w naszej wspólnocie ambasadorów Światowych Dni Młodzieży, którzy będą mówić o tym wydarzeniu.

5. W poniedziałek 26 października rozpoczną się w naszej Parafii katechezy neokatechumenalne. Spotkania będą się odbywać w kościele w poniedziałki i czwartki o godzinie 18.30.

6. Trwa miesiąc październik. Serdecznie zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową. Nabożeństwa odbywają się w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.30.

7. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy 873,70 zł. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami przekazanymi w kancelarii, przelanymi na konto parafii a także złożonymi na tacę w niedzielę inwestycyjną wsparły renowację naszego kościoła. Bóg zapłać!

8. Zbliża się listopad i Uroczystość Wszystkich Świętych. Tradycyjne ofiary na tzw. wypominki „jednorazowe” i „roczne” w naszym kościele parafialnym są przyjmowane w tygodniu w kancelarii parafialnej a także w zakrystii przez księży po Mszach świętych.

9. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu letniego na zimowy.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:

+ Scholastyka MISZKINIS
+ Stanisława LUBIENIECKA

Polećmy je Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia