Ogłoszenia parafialne 25.10.2015

„Nasz Zbawiciel Jezus Chrystus śmierć zwyciężył, a na życie rzucił światło przez Ewangelię.”
(2Tm 1,10b)

30. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A
ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

1. Dziś gościmy w naszej wspólnocie parafialnej Ambasadorów Światowych Dni Młodzieży, którzy skierują do nas kilka słów.
Dziś również z racji uroczystości Poświęcenia Kościoła po Mszy Świętej o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste Ciebie Boga Wysławiamy.

2. Z kalendarza liturgicznego:
 w środę przypada święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza;
 w przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Zapraszamy na procesję paschalną o godz. 18.00 i na Mszę Świętą za zmarłych wypominanych o godz. 19.00.

3. W dniach 1-8 listopada będzie można zyskać odpusty za zmarłych. Szczegóły znajdują się w gablocie przed kościołem. Jednym z warunków jest spowiedź sakramentalna. Przypominamy, że w naszym kościele spowiadamy w tygodniu przed każdą Mszą św., a w niedziele podczas Mszy św. W dniach poprzedzających listopadowe święta, tj. od czwartku do soboty możliwość spowiedzi podczas nabożeństw różańcowych i wieczornych Mszy św.

4. Tradycyjne ofiary na tzw. wypominki „jednorazowe” i „roczne” są przyjmowane w tygodniu – w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz po Mszach Świętych w zakrystii. Za zmarłych wypominanych będziemy modlić się przez cały listopad podczas nabożeństw różańcowych w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.30.

5. W najbliższy poniedziałek rozpoczną się w naszej Parafii katechezy neokatechumenalne. Spotkania będą się odbywać w kościele w poniedziałki i czwartki o godzinie 18.30.

6. Przypominamy, że nasi Parafianie mogą korzystać z darmowej porady prawnej. Dyżury odbywają się w poniedziałki w godz. 16-18 w kancelarii parafialnej po wcześniejszym umówieniu. Zgłoszenia przyjmujemy pod naszym numerem telefonu 12 431 22 77 w godzinach urzędowania kancelarii.

7. Dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 przy ulicy Blachnickiego zaprasza na koncert misyjno-charytatywny na rzecz najbiedniejszych dzieci ze szkoły wyrównawczej w Pariacoto w Peru, gdzie pracowali dwaj polscy misjonarze – męczennicy za wiarę. Koncert odbędzie się 8 listopada o godz. 16.00 w auli akademickiej AWF w Krakowie. Szczegóły na plakatach.

8. Salezjański Wolontariat Misyjny składa serdeczne podziękowania za okazaną w ubiegłą niedzielę pomoc na rzecz niedożywionych w Czadzie. Wolontariusze zebrali 2953,75 zł. Bóg zapłać! Dziękujemy również za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Za naszych ofiarodawców modlimy się w sposób szczególny w każdą środę podczas nowenny do MB Nieustającej Pomocy.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Anna MAGRYSIEWICZ
+ Adam PRASIL
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…
Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia