Ogłoszenia parafialne 1.11.2015

” Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy jesteście utrudzeni i obciążeni, a Ja was pokrzepię.”
(Mt 11, 28)

31. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A
UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1. Dziś I niedziela m-ca. Po Mszy Świętej o godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Pustynia w mieście. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji zmarłych. Tradycyjna procesja rozpocznie się o godz. 18.00, natomiast o godz. 19.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji wypominanych.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– W poniedziałek 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte tego dnia będą sprawowane o godz. 6.30, 7.15 i 18.00. Po Mszy świętej wieczornej odbędzie się procesja w intencji wypominanych.
– W środę będziemy obchodzić wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa;
– w tym tygodniu przypadają także dni eucharystyczne: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. modlitwy w intencji kapłanów. W piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; spowiedź rano podczas Mszy świętych i po południu od godz. 16.30; spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w piątek po Mszy św. wieczornej. W sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa i nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone. Odwiedziny chorych w piątek i w sobotę od godz. 8.30.

3. Przez cały listopad zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji zmarłych w tygodniu o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 18.30. Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpusty zupełne za zmarłych. Szczegóły w gablocie przed kościołem oraz w listopadowym biuletynie Nasza Przyjaźń.

4. W listopadzie z uwagi na nabożeństwa różańcowe za zmarłych dyżury popołudniowe w kancelarii parafialnej pozostają skrócone do godz. 17.00.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Nadal zbieramy fundusze na pokrycie kosztów montażu ogrzewania w kościele. Za wszelką pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać!

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+Irena RYCZKO
+Natalia ŁAZAR-ŁAZARSKA
+Roman KOTARSKI
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia