Ogłoszenia parafialne 22.11.2015

„Błogosławiony, który przybywa w imię Pańskie; błogosławione Jego królestwo, które nadchodzi.”
(Por. Mk 11, 10)

34. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i odnowieniem aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.
2. W najbliższy piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością odpustową ku czci św. Mikołaja, biskupa. Będzie ona odprawiana po wieczornych Mszach świętych. Przypominamy, że od października wypraszamy orędownictwa naszego Patrona w każdy poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Indywidualne prośby i podziękowania można składać do puszki przy ołtarzu bocznym w prezbiterium.
3. Zachęcamy do udziału w katechezach prowadzonych przez Wspólnotę Neokatechumenalną w naszym kościele. Odbywają się one we wtorki i czwartki po Mszy św. wieczornej.
4. Dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii Św. w naszej parafii zapraszamy wraz z rodzicami na kolejne spotkanie:
• ze Szkoły Podst. nr 10 z ulicy Blachnickiego we wtorek 24 listopada o godz. 18.00
• ze Szkoły Podst. nr 3 z ulicy Topolowej oraz Prywatnej Szkoły Inspiracja w piątek 27 listopada o godz. 18.00.
5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Już dziś zachęcamy do udziału w roratach, które będą się odbywać w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano i dodatkowo dla dzieci o godz. 18.00 we wtorek, czwartek i sobotę.
6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, również te złożone w ubiegłą niedzielę na organizację Światowych Dni Młodzieży. Zebraliśmy 2600 złotych. Bóg zapłać!
Wzorem lat ubiegłych zwracamy się z prośbą o włączenie się w przedświąteczną akcję zbierania trwałych i nieprzeterminowanych produktów żywnościowych dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej z terenu naszej parafii. Specjalny kosz będzie wystawiony w kościele od pierwszej niedzieli Adwentu.
7. Informujemy, że istnieje już możliwość dojazdu do kościoła.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
dla solenizantów nadchodzącego tygodnia